Ifor Williams Trailers - et klogt træk

Ring til Ifor Williams Danmark(+45) 59 50 50 35

Skriv til Ifor Williams Danmarkinfo@iforwilliams.dk

Kongeaa Trailercenter A/S

Kongeaa Trailercenter A/S

Kongeaa Trailercenter blev grundlagt af Finn Lindberg Staal i Lintrup nær Ribe i 1976. I 1998 flyttede firmaet til Brørup i nyetablerede omgivelser.

I henholdsvis 1997 og 1998 blev Finns sønner Henrik og Allan Staal ansat, som sælgere. I dag er det Henrik og Allan, der står for den daglige ledelse af Kongeaa Trailercenter A/S.

I øjeblikket er vi 20 ansatte der står på spring for, at hjælpe dig.

Kongeaa Trailercenter er Danmarks suverænt største trailercenter, måske endda Nordeuropas største trailercenter.

Åbningstider

Salgsafdeling
Hverdage… 09.00 - 17.00
Lørdag… 10.00 - 16.00 (Eller efter aftale)
Søndag… Lukket

Reservedelslager
Mandag til torsdag… 08.00 - 16.30
Fredag... 08.00 - 15.00
Lørdag og søndag… Lukket

Telefonerne er lukket om lørdagen.

Rutevejledning

Vi tilbyder



Erhvervstrailer
Hestetrailer
Fritidstrailer
Reservedele
Værksted

Kontaktoplysninger



Adresse:
Stenbroallé 1-3
6650 Brørup N.

Tlf: 75 38 26 00
Fax: 76 60 04 20

Hjemmeside: www.kongeaa.dk

Kontaktpersoner

Henrik Staal

Indehaver

Tlf.: 75 38 26 00
Email: henrik@kongeaa.dk

Allan Staal

Indehaver

Tlf.: 75 38 26 00
E-mail: allan@kongeaa.dk

Simon Jepsen

Sælger

Tlf.: 20 46 10 37
E-mail: simon@kongeaa.dk

Kenneth Aarhus

Sælger

Tlf.: 30 15 35 19
E-mail: kenneth@kongeaa.dk

Michael Jakobsgaard

Sælger

Tlf.: 61 22 66 39
E-mail: michael@kongeaa.dk

Bent Nielsen

Sælger

Tlf.: 61 44 00 46
E-mail: bent@kongeaa.dk

Lars Jensen

Lagerchef

Tlf.: 75 38 26 00
E-mail: lj@kongeaa.dk

Ib Karlsen

Lagerassistent

Tlf.: 75 38 26 00
E-mail: ib@kongeaa.dk

  Tilmeld dig vores nyhedsbrev
TILMELD DIG HER!
Få Ifor Williams Trailers nyhedsbrev

Hold dig opdateret med alt nyt fra Ifor Williams Trailers, hvor vi bl.a. løbende informerer om nye trailer modeller, kampagner hos vores trailer forhandlere samt afholder vi en række konkurrencer.

INTERESSE*
×